Reklama
Dla pracownikow
Reforma Edukacji
Odsłon : 594380
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Która godzina
Reklama
Reklama

psycholog

Jak co roku tak i w tym również, od października 2016 trwają spotkania prowadzone przez psychologa placówki Panią Annę Zuń.

Tematem spotkań są uczucia i emocje, umiejętność ich rozpoznawania i radzenia sobie z nimi. Ponadto uczymy się jak radzić sobie z stresem i jak się relaksować.

Spotkania przebiegają w miłej, ciepłej atmosferze.

Jednym z elementów spotkania jest wykonywanie pracy plastycznej związanej z omawianym tematem.

Przedstawiamy kilka z nich.  Ich tematem są: złość, nadzieja i radość.

 

Wczoraj pani Ania zorganizowała uroczyste zakończenie spotkań Małych Grup Terapeutycznych. Przy poczęstunku uczestnicy ze swoim opiekunem podsumowali cały rok wspólnej pracy, złożyli sobie życzenia na nadchodzące wakacje, a wychowankom opuszczającym placówkę życzyli tylko dobrych dni na Nowej Drodze Życia. Nie zabrakło też rąk do pracy po spotkaniu (mycie naczyń itp.). Jak widać codzienne dyżury nie idą na marne :-)

A teraz zasłużony odpoczynek.

 

 

Więcej…

 

Spotkania Małych Grup terapeutycznych w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Krupskim Młynie odbywają się od 1995 roku. Małe Grupy są autorskim pomysłem naszej pani Anny Zuń, psychologa placówki, mają charakter terapeutyczno - relaksacyjny. Spotkania są kierowane do wychowanków nowych, wymagających wzmocnienia oraz potrzebujących zajęć relaksacyjnych oraz osób chętnych. Małe Grupy spotykają się raz na tydzień w pomieszczeniach należących do zespołu psychologów i pedagoga, ilość grup związana jest z ilością chętnych i zakwalifikowanych nieletnich. Spotkania składają się z 2 części. Podczas pierwszej, uczestnicy rozmawiają o uczuciach i emocjach oraz wykonują prace plastyczne związane z poruszanymi tematami, w części drugiej relaksują się (stosowane są techniki relaksacyjne, muzykoterapia, wizualizacje). Spotkania Małych Grup są bardzo lubiane przez wychowanków i mimo dużej rotacji wynikającej z charakteru placówki trzon wychowanków pozostaje niezmienny przez cały rok szkolny a wielu wychowanków zgłasza się na „grupki” samodzielnie nawet poza postanowieniami Zespołu.

GALERIA