Reklama
Dla pracownikow
Reforma Edukacji
Odsłon : 411226
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 
Która godzina
Reklama
Reklama

Nasze Osiągnięcia

CO SIĘ ANGAŻUJEMY

2011/2012


  • IX/2011udział w rozgrywkach piłki nożnej 6-cio osobowej na trawie we Wrocławiu;

  • X/2011 wyjazd na nocne czuwanie do Częstochowy – pod patronatem fundacji „Modlitwa i czyn” z Zabrza;
  • trzydniowy wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej;
  • XII/2011 spotkanie z arcybiskupem Damianem Zimoniem podczas spotkania opłatkowego w fundacji „Modlitwa i czyn”;
  • I/2012 koncert kolęd i pastorałek zorganizowany dla dzieci i młodzieży z Oddziału Onkologii Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Zabrzu;
  • III/2011 udział w Mistrzostwach Polski Mow w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie w Brennej - indywidualnie I miejsce Dawid Legierski;
  • 31.III.2012 udział w XI Międzyośrodkowym Konkursie Ortograficznym „Dyktando 2012” w Krupskim Młynie, Mistrzem Interpunkcji został podopieczny naszego ośrodka – Kryspin Walczak;
  • V/2012 spotkanie z biskupem Gerardem Kuszem, który odwiedził naszą placówkę, przyjęcie sakramentu bierzmowania przez pięciu naszych wychowanków;
  • V/2012 udział w XXVI Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Artystycznych „Kowadło” - II miejsce w kategorii kabaret;
  • udział w XXIII Mistrzostwach Balonów na Ogrzane Powietrze: XIX miejsce - Krzysztof Czyż, XXII miejsce - Sebastian Ciszewski, XXVIII miejsce - Kamil Holuk, XXXII miejsce - Patryk Sarnowski;
  • zawody modeli szybowców halowych o Puchar Dyrektora MOKiS w Pyskowicach w klasie F1S: II miejsce – Patryk Czyż, V miejsce – Szymon Lennert, IX miejsce – Rafał Kowalski, XII – Sebastian Ciszewski, drużynowo klub „Ikar” - II miejsce;
  • zawody z cyklu Młodzi Modelarze w konkurencji rakiet S-6: I miejsce – Dawid Woźniak, II miejsce – Szymon Lennert, IV miejsce – Rafał Kowalski; w kategorii F1N: II miejsce – Patryk Czyż, VI miejsce – Sebastian Ciszewski, VIII miejsce – Szymon Lennert; drużynowo I miejsce;
  • 6.VI.2012 udział w Międzynarodowych Zawodach Modeli Kosmicznych w Krakowie zaliczanych do Pucharu Świata, w kategorii S-6 XVIII miejsce – Mateusz Kowalczyk, XXII miejsce – Rafał Kowalski;
  • 8 – 10.VI.2012 – Mistrzostwa Polski Juniorów modeli latających, w kategorii S-6 XVI miejsce – Rafał Kowalski;
  • VII/2012 - wakacyjny obóz w Mszanie Dolnej;

 

2012/2013

  • 20.X.2012r. - organizacja X Ogólnopolskich Biegów Przełajowych z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, IV miejsce – sztafeta;
  • 4.X.2012r. - wyjazd do Rusinowic, udział w spotkaniu z dziećmi przebywającymi na turnusie rehabilitacyjnym – czytanie bajek i wspólne śpiewanie;
  • 11.X.2012r. - wychowankowie usamodzielniający się pod opieką pracownika socjalnego - pani Agnieszki Panchyrz odwiedzili Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Urząd Pracy w Tarnowskich Górach (w ramach programu usamodzielnienia);
  • udział w „Bajecznym popołudniu” zorganizowanym przez fundację „Iskierka” na oddziale hematologii i onkologii dziecięcej – czytanie bajek i wspólne śpiewanie;
  • 26.X - 28.X.2012r. - wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej;

  • 28.X.2012r. - udział w IV Wojewódzkim Konkursie na małą formę teatralną o charakterze profilaktycznym "PROFORMA" - członkowie naszej grupy teatralnej "Maska" zajęli VII miejsce;

  • 11.11.2012r. - udział w Mistrzostwach Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych - zawody szybowców halowych; drużynowo - I miejsce. Klasyfikacja indywidualna: klasa S1N  Bartłomiej Herma - VI miejsce, Mateusz Pysik - VIII miejsce, Radosław Konieczny - XVIII miejsce, Maciej Tańcula - XIX miejsce, Szymon Lennert - XX miejsce, Patryk Czyż - XXV miejsce; klasa N1K Bartłomiej Herma - I miejsce, Patryk Czyż - V miejsce, Mateusz Pysik - VI miejsce, Maciej Tańcula - VII miejsce, Szymon Lennert - VIII miejsce, Radosław Konieczny - IX miejsce, Marcin Dembiński XV miejsce;
  • 2.12.2012r. - udział w "Bajecznym popołudniu" na oddziale hematologii i onkologii dziecięcej w Zabrzu - czytanie bajek i wspólne śpiewanie;

  • 7.12.2012r. - udział w spotkaniu integracyjnym w Ośrodku Rehabilitacyjno - Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży w Rusinowicach - czytanie bajek i wspólne śpiewanie;

  • 6.01.2013r. - udział w spotkaniu z dzieciakami na oddziale hematologii i onkologii dziecięcej - wspólne kolędowanie;
  • udział w Mistrzostwach Szachowych Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Nysie;
  • I/2013 - udział w Mistrzostwach w Narciarstwie Norweskim organizowanym przez Młodzieżowy Ośrodek w Jaworzu;
  • udział w eliminacjach do Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym w Kuźni Raciborskiej;
  • udział w Mistrzostwach Tenisa Stołowego we Włocławku;
  • VI/2013 wyjazd do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu - program resocjalizacji poprzez pracę i modlitwę;
  • V/2013 udział w I Mistrzostwach Polski w Grach Logicznych MOW w Puławach;
  • V/2013 udział w VIII Mistrzostwach w Siatkowej Piłce Plażowej MOW w Lidzbarku Warmińskim;
  • VI/2013 organizacja Mistrzostw Polski MOW w siatkówce;
  • V/2013 udział w XXVII Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Artystycznych MOW "Kowadło 2013" w Kuźni Raciborskiej - III miejsce w kategorii Kabaret, wyróżnienie w kategorii Muzyka;

  • cykliczne wyjazdy do Ośrodka Rehabilitacyjno -Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej p.w. Św. Rafała Archanioła w Rusinowicach – czytanie dzieciom bajek i wspólne śpiewanie;

  • cykliczne wyjazdy do szpitala nr 3 w Zabrzu na Oddział Onkologii Dziecięcej w ramach współpracy z Fundacją „Iskierka” - czytanie dzieciom bajek i wspólne śpiewanie;

  • wyjazdy integracyjne w ramach współpracy z „Wspólnotą Burego Misia”, spotkanie z okazji Jubileuszu oraz spotkanie opłatkowe połączone ze wspólnym kolędowaniem;

  • organizacja Międzyośrodkowego Konkursu Ortograficznego „Dyktando 2013” - IV/2013 (impreza cykliczna);

  • 4/2034 -udział w biegach przełajowych na 4 km w ramach „Powitania Wiosny” w Kaletach;

  • 5/2013 - udział w biegu „Polska biega” podczas imprezy lokalnej organizowanej w Krupskim Młynie przez parafię;

  • udział w Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Potępie – zajęcie II miejsca; udział w warsztatach teatralnych;

  • V/2013 - przystąpienie pięciu wychowanków do sakramentu Bierzmowania w parafii w Tworogu;

  • udział wychowanków w Programie wczesnej interwencji wobec młodzieży zagrożonej uzależnieniem "Fred Goes Net" organizowanym przez Tarnogórski Ośrodek Terapii Uzależnień, Profilaktyki i Pomocy Psychologicznej „TO – TU” w Tarnowskich Górach;

  • udział w zawodach modelarskich organizowanych w placówce oraz przez Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych – cały rok szkolny;

  • udział wychowanków w pracach na rzecz parafii Św. Józefa w Krupskim Młynie;

  • udział w wycieczce na Jurę Krakowsko – Częstochowską;

  • udział w obozach letnich w Mszanie Dolnej oraz Jaworzu;

  • wyjazdy w ramach Programu Usamodzielnienia do PUP oraz PCPR;

  • cykliczna integracyjna impreza ośrodkowa „Niedzielne potyczki” od IX/2012 – VI/2013;

  • cykliczna impreza „Karaoke” - XI/2012 oraz II/2013;

  • spotkanie społeczności w ramach obchodów Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości – 11 listopada, prezentacje programów artystycznych;

  • spotkanie cykliczne społeczności – Wigilia w placówce oraz towarzyszące jej konkursy: Szopka Betlejemska, kartka świąteczna oraz stroik świąteczny - XII/2012;

  • spotkanie wielkanocne – przygotowanie i udział w Pasji;

  • organizacja wewnętrznych eliminacji do „Dyktanda” II/2013;

  • konkurs profilaktyczny pt. „Stop Wulgaryzmom” ;

  • spotkanie społeczności placówki z okazji rocznicy śmierci Jana Pawła II;

  • spotkanie społeczności w ramach „Wiosny Artystycznej” - V/2013 – cykliczna impreza w ramach której grupy wychowawcze prezentują swoje programy artystyczne;

  • obchody Ogólnoświatowego Dnia Dziecka - zawody i konkursy tematyczne  w ramach działalności Koła Modelarskiego „Ikar”;

  • występy w ramach działalności Koła Teatralnego „Maska” z okazji „Dnia Nauczyciela”, spotkania wigilijnego, spotkania wielkanocnego, zakończenia roku szkolnego;

  • turnieje i zawody sportowe organizowane na terenie placówki: turniej tenisa stołowego, piłkarskich 3 w sali gimnastycznej, turniej o Puchar Dyrektora piłkarskich 5 na Orliku, turniej piłki siatkowej;

  • ñtematyczne konkursy plastyczne – podczas całego roku szkolnego;

  • konkurs „Pierwsza Pomoc Przedmedyczna” – spotkanie całej społeczności placówki – V/2013;

  • konkursy intelektualne dla wychowanków: Scrabble, Milionerzy, turniej szachowy - XI/2012 oraz III/2013;

  • udział wychowanków w Terapii Zastępowania Agresjii ART – cały rok szkolny według harmonogramu spotkań;

  • udział w zajęciach „Małych grupek” oraz relaksacji;

  • udział wychowanków w zajęciach koła multimedialnego;

  • przygotowania wychowanków do przystąpienia do egzaminu na kartę rowerową oraz motorowerową – zgodnie z harmonogramem spotkań;

  • działalność Samorządu Uczniowskiego – zgodnie z harmonogramem spotkań samorządu;

  • udział grupy muzycznej w zorganizowanych oraz spontanicznych spotkaniach na terenie placówki, min. w obchodach Dnia Kobiet, Andrzejkach, Walentynkach, świętach itp.;

  • aktywny udział wychowanków w obchodach Dnia Ziemi, porządkowanie terenu wokół placówki oraz w przylegającym lesie;

  • prowadzenie i aktualizacja strony internetowej placówki;

  • udział w eTwinningu - głównej akcji Programu eLearning Komisji Europejskiej – cały rok szkolny;

  • udział wychowanków we wszystkich zajęciach i kołach proponowanych  w naszej placówce: dziennikarskie, fotograficzno – filmowe, informatyczne, komunikacyjne, kulinarne, modelarskie, muzyczne, plastyczne, siłowe, szachowe, sportowe, teatralne, turystyki rowerowej;

  • wdrażanie do segregacji odpadów – zbiórka makulatury;

  • wyjazdy na basen i do kina;

  • wyjścia na wycieczki piesze po najbliższej okolicy oraz wycieczki rowerowe;

 

2013/2014

  • IX/2013 - spotkanie integracyjne całej społeczności;
  • IX/201 - X/2013 - wyjazdy integracyjne grup wychowawczych i klasowych;
  • X/2013 - akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej;
  • X/2013 - organizacja Ogólnopolskiego Biegu Przełajowego Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych z okazji święta 11 listopada – impreza cykliczna;

  • cykliczne wyjazdy do Ośrodka Rehabilitacyjno -Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej p.w. Św. Rafała Archanioła w Rusinowicach – czytanie dzieciom bajek i wspólne śpiewanie;
  • XI/2013 - spotkanie społeczności w ramach obchodów Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości – 11 listopada, prezentacje programów artystycznych;
  • XI/2013 - z cyklu "Spotkania z ciekawymi ludźmi" - spotkanie z doktorem Olafem Lubasem Ordynatorem Oddziału Medycyny Paliatywnej przy szpikalu św. Kamila w Tarnowskich Górach;
  • XII/2013 - spotkanie cykliczne społeczności – Jasełka i wspólna Wigilijka w placówce oraz towarzyszące jej konkursy: Szopka Betlejemska, kartka świąteczna oraz stroik świąteczny;
  • I/2014 - udział w Mistrzostwach w Narciarstwie Norweskim organizowanym przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jaworzu (I miejsce w snowboardzie);
  • 19.02.2014r. - spotkanie w przedstawicielami Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Częstochowie - jak poruszać się po rynku pracy;
  • 20.02.2014 - wyjazd do Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach - spotkanie z doradcą zawodowym;
  • II/2014 - organizacja wewnętrznych eliminacji do "Dyktanda 2014";
  • II/2014 - z cyklu "Spotkania z ciekawymi ludźmi" - spotkanie z ojcem Tomaszem Maniurą, człowiekiem, który słowo boże głosi podczas wypraw rowerowych po całym świecie;
  • III/2014 - wyjazd do Zakładu Medycyny Pracy - w celu zapoznania się z dokumentacją, specyfiką zakładu;
  • 20.03.2014r. - spotkanie z przedstawicielami Centrum Nauki i Biznesu "Żak" oraz firmy budowlanej Knauf - prelekcja;
  • III/2014 - konkurs profilaktyczny "Stop wulgaryzmom";
  • III/2014 - udział w eliminacjach do Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym w Kuźni Raciborskiej;
  • III/2014 - konkurs filmowy;
  • 1.04.2014r. - rozpoczęła się w naszej placówce Ewaluacja zewnętrzna;
  • 2.04.2014r. odbyły się Międzygrupowe Zawody Modeli Halowych - zorganizowane przez klub modelarski "Ikar";
  • IV/2014 - rozpoczął się długoterminowy konkurs czystości (grupowy i klasowy);
  • 5.04.2014r. - organizacja XIII Międzyośrodkowego Konkursu Ortograficznego "Dyktando 2014";
  • 9.04.2014r.- spotkanie z przedstawicielami Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej - jestem przedsiębiorczy;
  • 10.04.2014r. - wyjazd do Kopalni Węgla Kamiennego w Bytomiu - zapoznanie ze specyfiką działania zakładu pracy;
  • IV/2014 - spotkanie wielkanocne – przygotowanie i udział w Pasji oraz w Drodze krzyżowej;
  • 10.04.2014r. - udział w II Ogólnopolskich  Mistrzostwach Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Grach Logicznych, kategoria: „ABALONE” w Kuźni Raciborskiej (IV miejsce);
  • 10.04.2014r. - wyjazd w ramach działalności programu "Idziemy razem" na próbę do Stowarzyszenia "Modlitwa i Czyn" w Zabrzu;
  • 11.04.2014r. - rozpoczęto konkurs fotograficzny "Zielono mi";
  • 15.04.2014r. - spotkanie społeczności podczas prezentacji przedstawienia pasyjnego "Współczesny Nazarejczyk";
  • IV/2014 - ksiądz Krzysztof ogłosił konkurs plastyczny związany z kanonizacją Jana Pawła II;
  • V/2014 - IV miejsce w Eliminacjach do Mistrzostw Polski MOW w tenisie stołowym w Kuźni Raciborskiej;
  • V/2014 - przystąpienie trzech wychowanków do Sakramentu Bierzmowania: Adrian F., Damian Z., Paweł S.;
  • V/2014 - udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Artystycznych MOW w Kużni Raciborskiej: I miejsce w formie tanecznej i wyróżnienie w kategorii : solista;
  • 28.05.2014r. - udział w Mistrzostwach Gliwic "Młodzi modelarze na start 2014 klasa S6A". Klasyfikacja: II miejsce - Piotr Ziaja, IV miejsce - Sebastian Waśko, VI miejsce - Mateusz Mirowski, IX miejsce - Marcin Starodębski;
  • 28.05.2014r. - "Wiosna Artystyczna" - przegląd Programów Artystycznych grup wychowawczych;
  • 2.06.2014r. -  otwarte seminarium organizowane w ramach projektu „PI Wczoraj wykluczenie jutro zatrudnienie”;
  • 07-08.06.2014r. - odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Piłce Siatkowej.
  • 08 - 09.06.2014r. -  wzieliśmy udział w I Ogólnopolskim Rajdzie Survivalowym "SOKOŁY 2014" w MOW w Herbach;
  • 11.06.2014r. - SZOK gościł doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Częstochowie oraz Młodzieżowego Centrum Karier z Lublińca i Myszkowa.
  • 13 - 14.06.2014r. - udział w IX Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej MOW w Lidzbarku Warmińskim. 12 miejsce Krupski Młyn II-Swat P. i Zarzycki D; 13 miejsce Krupski Młyn I-Bugla P. i Cielesta K.
  • 20.06.2014r. - zawody sportowe (piłka nożna) międzygrupowe o Puchar Dyrektora;
  • 23.06.2014r. - wycieczka I klasy do Tarnowskich Gór i do Parku Wodnego;
  • VI/2014 - rozstrzygnięto I Ogólnopolski Konkurs Literacki "Nie tylko do szuflady", III miejsce MOW Krupski Młyn
  • VII/VII - wyjazdy (obozy) do Mszany Dolnej i Jaworza

2014/2015

 

  • IX/2014 - udział w biegu terenowym hrabiego Larischa, I miejsce Krzysztof Cielesta, II miejsce - drużynowo;
  • IX/2014 - wyjazdy do teatru - gr.I, wycieczki integracyjne grupy II, V, III ;
  • 1.10.2014r. Spotkanie integracyjne grup - na sportowo;
  • 4.10.2014r. udział w biegu fundacji "Biegam z sercem";
  • 22.02.2015r. Międzygrupowe Mistrzostwa Lotów Modeli Styropianowych;
  • 12.03.2015r. udział w VII INTEGRACYJNYM TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO W LUBLIŃCU, Mateusz Bartela - III miejsce w grupie ponadgimnazjalnej, II miejsce - drużynowo
  • 17.03.2015r.udział w eliminacjach do XXX Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym w Kuźni Raciborskiej, Denis Wieczorek, Krzysztof Cielesta i Mateusz Bartelapokonali zawodników sześciu innych placówek, zajęli drużynowo I miejsce i zakwalifikowali się do Mistrzostw;
  • 3/4.2015r. udział w programie Winiary "żyj smacznie i zdrowo";
  • 28.03.2015r. organizacja XIV Międzyośrodkowego Konkursu Ortograficznego Dyktando 2015;
  • 11.04.2015r. udział w otwartych Mistrzostwach Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Tenisie Stołowym o Puchar Dyrektora MOW w Kuźni Raciborskiej.Mateusz Bartela - I miejsce (szkoła zawodowa) a Denis Wieczorek - III miejsce (szkoła podstawowa)
  • 21 - 23.04.2015r. wyjazd do Lichenia;
  • 26.04.2015r. III miejsce Piotra Wigłasza w otwartym turnieju XXX Mistrzostw Polski MOW w tenisie stołowym we Włocławku i II miejsce drużynowo;