Reklama
Dla pracownikow
Reforma Edukacji
Odsłon : 594385
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Która godzina
Reklama
Reklama

Doradztwo zawodowe

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY 2017

Ja na rynku pracy: moje talenty i kompetencje

 

OTK, to coroczne działanie inicjowane przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych

i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu popularyzowanie idei

świadomego planowania kariery edukacji i zawodowej.

 

OTK  ma pokazać, że można poszukać wsparcia – znaleźć mentora, doradcę kariery, że konieczne jest już teraz zastanowienie się nad przyszłością edukacyjno – zawodową, a także, iż warto uświadomić sobie, że dziś jest czas na poznanie siebie, po to aby jutro praca zawodowa stała się hobby.

 

Poniżej fotorelacja z Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który odbył się w naszym Ośrodku.

 

W dniu 08.06.2017 r. odwiedzili nas w szkole doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Częstochowie. Przeprowadzone zajęcia warsztatowe dotyczyły między innymi możliwości podjęcia przez naszych uczniów dorywczej pracy  w czasie zbliżających się wakacji.
Doradcom zawodowym bardzo dziękujemy za  zaangażowanie w pracę doradczą z uczniami w mijającym powoli roku szkolnym 2016/2017  i liczymy na dalszą, owocną współpracę.


 

Szkolny Ośrodek Kariery

Pokaz nowoczesnych technologii w budownictwie.

W dniu 07.06.2017 r. uczniowie klasy II i III gimnazjum oraz klasy zawodowej wzięli udział w prezentacji produktów firmy Kreisel. Przedstwicielowi w/w firmy - Panu Dariuszowi Grzywaczowi,  bardzo dziękujemy za poświęcony czas oraz profesjonalizm (zarówno w części teoretycznej oraz praktycznej), a także za pozostawione upominki oraz wyrażamy nadzieję na dalszą współpracę.
 

Wycieczka zawodoznawcza

W dniu 05.06.2017 r. uczniowie naszych szkół mieli okazję zapoznać się, popróbować sił, pooglądać i posłuchać o pracy stolarza. Bardzo dziękujemy Rodzinie Ziaja za zaproszenie do Stolarni w Kochanowicach, a Panu Radkowi Ostrówce za zorganizowanie wycieczki.

  

 


W ubiegły czwartek tj. 30.03.2017 r. odwiedzili naszą placówkę doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Częstochowie oraz Młodzieżowego Centrum Karier w Myszkowie. W prowadzonych przez gości warsztatach wzięli udział uczniowie klasy trzeciej gimnazjum oraz klasy zawodowej.  Bardzo dziękujemy Centrum za cykliczne odwiedziny w naszym Ośrodku i uświadamianie młodym ludziom jak ważne jest świadome pochylenie się nad swoimi zainteresowaniami, talentami, umiejętnościami w celu wyboru odpowiedniego zawodu.


Opowieść o rynku pracy przygotowana dla naszych uczniów...


...a było to w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowskich Górach, gdzie Pani Kierownik Działu Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego opowiadała o ofercie Urzędu dla bezrobotnych oraz o dynamicznych zmianach, które zachodzą na polskim rynku pracy. W skrócie wygląda to tak: jeśli szukasz pracy - to ją znajdziesz (co w poprzednich latach nie było takie oczywiste).

 


W dniu 23.03.2017 r. odwiedziliśmy  Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. Grupa wychowanków miała okazję zobaczyć jak wygląda zwykły dzień strażaka na służbie.Ta zaplanowana wycieczka zawodoznawcza zakończyła się w sposób zupełnie nieplanowany tj. alarmem pożarowym, na który w ciągu 60 sekund musieli zareagować strażacy. I zostaliśmy sami! Tak więc byliśmy naocznymi świadkami praktycznego stosowania procedur reakcji na alarm pożarowy, o których wcześniej mówili nam strażacy. Bardzo dziękujemy strażakom, którzy pokazywali, oprowadzali, opowiadali i zapoznawali nas z tą trudną pracą, za poświęcony czas i zaangażowanie. 

 

W dniu 14.12.2016 r. uczniowie szkoły zawodowej oraz klasy 3 gimnazjum uczestniczyli w teoretycznym oraz praktycznym pokazie produktów firmy Knauf. Aktywnie współpracujących z Panem prowadzącym zajęcia nie brakowało zwłaszcza w części praktycznej :)

 
Więcej artykułów…