Aktualności - Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Krupskim Młynie

  Młodzieżowy   
Ośrodek Wychowawczy
W Krupskim Młynie
Przejdź do treści

Aktualności

8 Ogólnopolski Tydzień Kariery w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w  Krupskim Młynie.
Dzień 3.

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy oficjalnie 8 Ogólnopolski Tydzień Kariery w naszej placówce.
Spotkaliśmy się wirtualnie z ostatnim gościem.
Wychowankowie odpowiedzieli na pytania konkursowe. W najbliższym czasie wyłonimy i nagrodzimy zwycięzcę.
Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie będą odtąd wybierali odlotowo oraz znajdą najlepszych  "doradców".
Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu 8 Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery: Dyrekcji placówki, współpracownikom (na czele z naszymi Gośćmi) oraz najważniejszym osobom czyli naszym wychowankom.
"Ogólnopolski Tydzień Kariery.  MOW w  Krupskim  Młynie.  Dzień 2."
Środa  przeznaczona była na spotkania z gośćmi, którzy zarażali nas swoimi pasjami.
Spotkaniom można by nadać hasło:  goście znani a nieznani.  A to wszystko  dlatego, że gośćmi tymi byli pracownicy naszej placówki:  Pan Przemek – którego chłopcy znają jako nauczyciela i wychowawcę oraz Pan Maciek – nasz Pan rzemieślnik.
Pan Przemek opowiedział nam o swoich podróżach rowerowych z Grupą Krupą, a Pan Maciek, o swoim zamiłowaniu do mechaniki pojazdowej i starych pojazdów.
Nasi znani – nieznani goście zachwycili przekazem, który trafił zarówno do młodzieży jak i do dorosłych:  róbmy to co kochamy, a nasze życie będzie  bardziej pełne i wartościowe. "
Dzisiaj pierwszy dzień Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w naszym ośrodku. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach pt. „Odlotowe jajka”.  Celem eksperymentu było stworzenie spadochronu dla jajka, które zostało zrzucone z wysokosci 3 metrów, tak, aby sie nie rozbiło. Możliwe? Czego się nauczyliśmy?
Każda podróż zaczyna się od marzenia i postawienia pierwszego  kroku w kierunku jego spełnienia, jest związana z czymś, o czym marzysz i  co starasz się wprowadzić w życie. Potem krok po kroku zaczynasz robić wszystko, aby zbliżyć się do  swojego celu, niezależnie od tego, jak jest daleki. Wypełnia Cię energia  i siła do działania. Wiesz, że niemożliwe staje się możliwe dzięki  ciężkiej pracy i motywacji.
Jednak okazuje się, że nie wszystko jest takie wspaniałe. Pierwsza  próba kończy się niepowodzeniem, druga także, a może nawet następna. To,  co przed chwilą zdawało się być na wyciągnięcie ręki, zaczyna się coraz  bardziej oddalać i stawać się nieosiągalne (pęka jajko, balon, kończy sie taśma itp)
Nigdy nie zapominaj, że jedyną różnicą między „chcieć” a „być w stanie” jest wiara. Dopóki  wierzysz, że potrafisz coś zrobić, możesz o to walczyć, a jeśli  walczysz i się nie poddajesz, prędzej czy później osiągniesz swój cel.
                                               
 
 
OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY
 
w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Krupskim Młynie
 
 
ORGANIZATOR:
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
w Krupskim Młynie
 
UCZESTNICY:   
uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2
 
  uczniowie Branżowej Szkoły nr 13
w Krupskim Młynie
 
 
MIEJSCE: Klub Ośrodka
 
 
PROGRAM
 
 
20.10.2020 r.      
godz. 9.50 Rozpoczęcie OTK w Klubie
 
Warsztaty pt. „Odlotowe jajka”
 
Projekcja filmu związanego z tematem kariery zawodowej.
 
 
21.10.2020 r.    
od  11.50 spotkania  z zaproszonymi gośćmi, którzy opowiedzą
o swoich mniej lub bardziej odlotowych profesjach i pasjach
 
 
22.10.2020 r.     
godz. 12.45  spotkanie z gościem oraz konkurs związany z tematyką Tygodnia Kariery w MOW
 
 
23.10.2020 r.     
godz. 8.00 Podsumowanie konkursu. Rozdanie nagród. Zakończenie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery
 
Dzisiaj rusza Ogólnopolski Tydzień Kariery pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.
Ogólnopolski Tydzień Kariery zorganizowany został po raz pierwszy w Polsce jesienią 2009 roku, w dniach 5 – 11 października 2009 r. W tym roku 19 -25.10.2020 r. pod hasłem „DoradzaMy – zawodowo, wybieraMy – odlotowo”.
Adresatami i docelowymi odbiorcami OTK są wszyscy potrzebujący  profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy,  kariery. Inicjatywa ta skierowana jest zarówno do zainteresowanych  uczniów (dzieci i młodzieży), studentów, jak i osób dorosłych. Spełnia  tym samym założenia całożyciowego poradnictwa zawodowego.
Młodzieżowy Ośrodkek Wychowawczy w Krupskim Młynie organizuje OTK już po raz 6.
Zapraszamy do śledzenia nas na fb i stronie. W tym roku inaczej, stacjonarnie, ale to nie znaczy że gorzej i ubogo.
14 października obchodzimy tradycyjnie Dzień Edukacji Narodwej.
Janusz Korczak powiedział, że "Dobry wychowawca,  który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje - przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil".
Wszystkim pracownikom placówki życzę wiele sukcesów i nieustającego zapału.  
HORTITERAPIA w ośrodku.
Opieka nad roślinami poprawia zdrowie psychiczne i fizyczne na wiele sposobów. Polepsza nasze samopoczucie i sprawność manualną, wzmacnia mięśnie, buduje odporność. Pozwala też uczyć się nowych umiejętności, wyrabia cierpliwość, punktualność, odpowiedzialność i umiejętność pracy w grupie, daje poczucie celu i satysfakcji z własnych osiągnięć. Może być też drogą do pierwszej, wymarzonej pracy.
Abyśmy mogli w pełni zrealizować założenia naszego nowego projektu potrzebujemy Waszej pomocy.
Macie rośliny doniczkowe, których już  nie chcecie, albo macie sadzonki, odszczepki kwiatów możecie się  z nami  nimi podzielić. Mogą być w doniczce lub bez. Wszelka pomoc mile widziana i za każdą będziemy bardzo wdzięczni.
Chętnych do pomocy prosimy o kontakt.
Tymczasem zapraszamy do pooglądania dotychczasowych efektów naszej pracy.
Kliknij w zdjęcie aby powiększyć
Wakacje w Barce


Mówią, że życie to droga. A nawet tysiące dróg i ścieżek. Są takie, które wybieramy świadomie, na inne kierują nas błędne decyzje bądź los. Na każdej z nich spotykamy ludzi. Spotykamy ich w różnych okolicznościach. Czasami z konieczności. Czasami sami wybieramy ich na swoich towarzyszy. Każde spotkanie pozostawia w nas ślad.

Wychowankowie naszego ośrodka dostrzegli to jeszcze wyraźniej podczas tygodniowego obozu spędzonego w jednym z domów Stowarzyszenia Barka w Warmątowicach Kaczorowni.  Był to obóz podczas którego poznaliśmy wiele osób. Zostaliśmy umocnieni, że przemiana życia jest możliwa zawsze.

Dziękujemy za wszystkie spotkania mieszkańcom Barki. Szczególnie: P. Alojzemu za barwne opowieści o życiu w wędrownym cyrku. P. Józefowi za podzielenie się pasją prowadzenia pasieki.  P. Piotrowi za opowiedzenie jak funkcjonuje przytulisko dla bezdomnych i praca streetworkera. P. Robertowi, Piotrowi oraz klerykom za podzielenie się swoimi historiami życia.  P. Włodkowi za oprowadzenie  po nowo założonym na Doryszowie Domu Św. Antoniego. Mieszkańcom domu Leopold oraz Żędowic za gościnność.

Poza spotkaniami  nie zabrakło porannego treningu biegowego, rozgrywek piłki siatkowej oraz nożnej, wyjazdów na basen i jezioro Turawskie.  Chętni wychowankowie mieli możliwość uczestniczenia w codziennej eucharystii oraz modlitwie różańcowej. Ciekawym również doświadczeniem było spotkanie z o. Cyrylem, franciszkaninem nyskiego klasztoru oraz poznanie pierwszej w Polsce wspólnoty Ranczo Nadziei.


Kliknij w zdjęcie aby powiększyć


X Ogólnopolski Tydzień Kariery  15-21.10.2018 r.,
pod hasłem:  Bądź architektem swojego szczęścia!


Inicjatorem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery jest  Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej.
Adresatami i docelowymi odbiorcami OTK są wszyscy potrzebujący profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy, kariery.

W tym roku w naszej placówce Ogólnopolski Tydzień Kariery organizowany był po raz szósty.

W dniach 15-16.10.2018 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszym ośrodku:
1. Doradców Zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej                        w Częstochowie – Panią Justynę Sandelewską oraz Pana Zbigniewa Garskiego
2. Przedstawicieli firmy Festool – Panów:  Grzegorza Botora oaz Tomasza Błaszczaka
3. Właścicieli firmy Rusz Tyłek – Państwa Annę i Macieja Kurylasów.
4. Przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej – Pana Rafała Kulika
5. Przedstawiciela Jednostki Wojskowej Komandosów – Pana Tomasza Pokojskiego.

Bardzo dziękujemy zaproszonym gościom za poświęcony czas oraz przekazanie nam wiedzy o tym jak wygląda droga tych, którzy chcą zostać architektami swojego szczęścia.  
Wiemy, że dla naszych uczniów, którzy stoją u progu swojego życia zawodowego świadomość wzlotów i upadków bycia „architektem” jest bardzo ważna.


Kliknij w zdjęcie aby powiększyć
KONTAKT Z NAMI
KONTAKT
tel. +48 32 285-70-23
tel. +48 32 285-70-28
fax. +48 32 285 70 23
sekretariat@mowkrupskimlyn.pl
ADRES
Krupski Młyn
Krasickiego 4
woj. Śląskie
42-693

Wróć do spisu treści